Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża. Część nauczycieli od września straci pracę

Co najmniej dwudziestu kilku łomżyńskich nauczycieli straci pracę od września - wynika z założeń organizacyjnych miejskich szkół na przyszły rok szkolny. Ze sporządzonych przez dyrektorów placówek (według wytycznych z Urzędu Miejskiego) arkuszy wynika, że w całej Łomży funkcjonować będzie o 26 klas mniej, co przekłada się na prawie 1300 lekcyjnych, czyli ponad 70 nauczycielskich etatów.

- Nie znaczy to jednak, że aż tylu pedagogów zagrożonych jest utratą pracy - powiedziała Polskiemu Radiu Białystok wiceprezydent Agnieszka Muzyk.
W racjonalizacji zatrudnienia pomóc ma stworzony właśnie "bank nauczycieli", w którym zgromadzono dane o pracujących emerytach, o liczbie godzin ponadwymiarowych i o nauczycielach poszukujących zatrudnienia - mają one pomóc w racjonalizacji zatrudniania w łomżyńskich placówkach.
- Nieuniknione będzie jednak zmniejszenie ogólnej liczby nauczycieli o ponad 20 osób, co jest odbiciem zaniechań z poprzednich lat - powiedziała Agnieszka Muzyk. Wraz z pogłębiającym się niżem demograficznym, zatrudnianie w łomżyńskich szkołach nie tylko nie malało, ale w niektórych wręcz rosło i teraz nadszedł wreszcie czas, żeby zmierzyć się z tym problemem - zakończyła Agnieszka Muzyk.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę