Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ginekolog skazany

Na półtora roku więzienia skazał dziś sąd rejonowy w Łomży ginekologa Adama Z. za spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała noworodka. Sąd zawiesił wykonanie kary na 4 lata i zakazał mu wykonywania zawodu przez najbliższy rok. Na początku lutego 2001 roku do oddziału położniczego szpitala w Łomży trafiła Małgorzata W. Mimo, że badania wskazywały na zakłócenie tętna i zanik pracy serca płodu, dyżurujący wówczas w oddziale lekarz odwlekał termin zakończenia porodu, a w końcu zastosował zakazany w łomżyńskim szpitalu tak zwany chwyt Krajslera, polegający na uciskaniu brzucha matki łokciem i wypchnięciu płodu. W konsekwencji dziecko urodziło się w stanie zamartwicy.


Dziecko, mimo że ma już ponad 4 lata, nie wstaje, nie mówi, wymaga stałej opieki i pozostanie inwalidą już do końca życia. Lekarza nie było na ogłoszeniu wyroku.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę