Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża. Sprawa pobicia Czeczenki będzie monitorowana przez Rzecznika Praw Obywatelskich

Główne zdjęcie
Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich

Rzecznik Praw Obywatelskich będzie obserwował sprawę napaści na Czeczenkę, którą pobito w Łomży. Jak już informowaliśmy, 10 maja w centrum miasta, dwaj mężczyźni zaczepili 20 letnią kobietę, obrażali ją, uderzyli i zerwali jej hidżab. Policja nadal szuka napastników.

Marcin Sośniak z Zespołu ds Równego Traktowania w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich mówi, że rzecznik zwróci się do prowadzących sprawę służb z pytaniem o podjęte czynności. Na etapie postępowania przygotowawczego będą one obserwowane. 
Później Rzecznik ma prawo do ingerencji, jeżeli uzna że sprawa wymaga np. interwencji nadrzędnej prokuratury. 
Jak dodaje Marek Sośniak w tym roku do biura Rzecznika trafiło znacznie więcej spraw, które dotyczyły ataków na osoby innej narodowości lub wyznania. Do tej pory w 2016 roku podobnych incydentów zanotowano więcej (50) niż w całym 2015 roku (40).

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę