Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Łomża przed powiatami

Uczniowie z podstawówek Łomży wypadli całkiem nieźle w sprawdzianie na koniec szkoły podstawowej. Łomżanie pokonali rówieśników ze szkół z powiatów na terenie dawnego województwa łomżyńskiego, a w podlaskim ulegli tylko kolegom z Białegostoku. Średnia ilość punktów zdobyta przez każdego z 882 uczniów wyniosła 30,91 na 40 maksymalnych.

Jak podkreśla Hanna Marek kierownik wydziału sprawdzianów, egzaminów gimnazjalnych i matur Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w województwie podlaskim już tradycyjnie lepiej wypadli uczniowie ze szkół w miastach niż na wsiach. Powtórzyła się także zasada, że czym większe miasto tym wynik lepszy. Łomżan wyprzedzili tylko uczniowie podstawówek z Białegostoku. Ich rówieśnicy ze szkół z terenu powiatów dawnego województwa łomżyńskiego wypadli słabiej.
W powiecie grajewskim średnia wyniosła 28,77, w łomżyńskim 28,43, w zambrowskim 28,39, w wysokomazowieckim 28,29, a w kolneńskim 27,95.
Sprawdzian wykazał także, że niezależnie od miejsca zamieszkania uczniowie lepiej czytają niż piszą.
Hanna Marek dodaje, że wyniki sprawdziany, o ile nie mają znaczenia odnośnie rekrutacji do gimnazjów, to są wskaźnikiem dla ucznia i jego rodziców jak opanował materiał po sześcioletniej nauce w szkole podstawowej. Wyniki są także ważne dla szkół – pokazują bowiem, z którymi umiejętnościami jej absolwenci radzą sobie najlepiej, a z którymi mają problemy.

Dodajmy, że sprawdzian w szóstych klasach szkół podstawowych odbył się 5 kwietnia.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę