Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
Wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Wizna. Powstał kolejny mural o tematyce historycznej

Kolejny mural o tematyce historycznej powstaje w Wiźnie. We wtorek (3.05) kończą go malować studenci z gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych razem z dwójką studentów z Belgii.

Jak mówi profesor Jacek Zdybel, jeden ze współtwórców Gdańskiej Szkoły Muralu, najnowszy obraz powstający na ścianie jednego z domów to symboliczne połączenie dwóch zdjęć. Pierwsze - żołnierza, który stoi na polu, które może być pogorzeliskiem wojennym. I drugie, nałożone na poprzednie - dziewczynki, która patrzy w dal. Ogniwem spajającym jest forma krzyża, która ma upamiętnić poległego żołnierza. 

Powstający właśnie, szósty już, mural kończy serię obrazów, które powstały na ścianach budynków w Wiźnie. Projekt powstał dzięki Rafałowi Roskowińskiemu. Do Wizny zaprosił go Dariusz Szymanowski ze stowarzyszenia Wizna 1939.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę