Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Blisko 70 proc. uprawnionych rodzin złożyło wnioski 500+

Blisko 70 proc. uprawnionych rodzin złożyło dotąd w województwie podlaskim wnioski w ramach programu 500+. Poinformował o tym w poniedziałek (2.05) wojewoda Bohdan Paszkowski. Według ocen Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, gminy nie zgłaszają większych problemów. Jak mówił wojewoda, szacowana liczba rodzin w regionie, które są uprawnione do otrzymania świadczenia na podstawie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, sięga blisko 87 tys. (mogą otrzymać pieniądze na ponad 117,5 tys. dzieci).

Na razie wpłynęły wnioski od 60 tys. takich rodzin (49,5 tys. w formie papierowej, 10,6 tys. w formie elektronicznej) czyli od 69,3 proc. uprawnionych. W ocenie Paszkowskiego, to dobry wynik.
"Te osoby, które w pierwszym okresie chciały złożyć wniosek i były do tego przygotowane, a ponadto oczekiwały, że czym wcześniej złożą wniosek, tym szybciej świadczenie będzie wypłacane, już to zrobiły" - mówił dziennikarzom wojewoda podlaski.

Według danych na dzień 22 kwietnia (takimi informacji dysponuje na razie urząd wojewódzki) ponad 15,5 tys. rodzin otrzymuje już pieniądze. Na 118 podlaskich gmin, wypłaca je 40. "Program jest realizowany dobrze, nie tworzą się jakieś problemy, których nie można rozwiązać poprzez konsultacje czy interwencję techniczną" - dodał Bohdan Paszkowski.

Jak poinformowała w poniedziałek minister cyfryzacji Anna Streżyńska, do tej pory Polacy złożyli ponad 2 mln wniosków o świadczenie na dziecko w ramach 500+, z czego co czwarty - drogą elektroniczną.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę