Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 14 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Podpisali porozumienie

Kilka minut po 13-tej protestujący w łomżyńskim PKS-ie związkowcy podpisali porozumienie z przedstawicielami wojewody podlaskiego. Sam wojewoda Marek Strzaliński do siedziby przedsiębiorstwa przybył godzinę wcześniej. W trakcie godzinnego spotkania ze związkowcami przekonywał aby nie odrzucali szansy jaką jest prywatyzacja.


Zasadnicze porozumienie odnośnie zakończenia strajku i powrotu do pracy uzyskano w nocy z czwartku na piątek. Było to jednak porozumienie „telefoniczne” i dopiero dziś przed południem rozpoczęto spisywanie dokumentu. Protestujący związkowcy stawiali sześć postulatów. Trzy z nich zostały zrealizowane w całości: bezwarunkowe wycofanie zamiaru zwolnienia szefa KZ NSZZ Solidarność Henryka Jurkowskiego, gwarancja nie wyciągania konsekwencji wobec uczestników strajku i zapłata za czas strajku w wysokości jak za urlop wypoczynkowy; w pozostałych trzech punktach uzyskano kompromis.
Wojewoda zobowiązał się, że w terminie do 10 czerwca spotka się z reprezentacja pracowniczą wszystkich trzech PKS-ów w Łomży, Zambrowie i Siemiatyczach, obiecał także, że póki co nie ma ostatecznych decyzji odnośnie prywatyzacji firmy i że będzie ona uzależniona od stanowiska załóg tych zakładów. Ostatnim szóstym punktem jest zapis dotyczący zarządcy PKS Łomża Eugeniusza Ochryciuka. Protestujący początkowo domagali się jego odwołania, ale wojewoda nie chciał na to przystać. Ostatecznie w podpisanym porozumieniu znalazł się zapis, że do dziś (20 maja) zarządca oddaje się do dyspozycji wojewody, a kierowanie firmą przejmuje jego zastępca Władysław Lach.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę