Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 17 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Światło

Potrafi płatać figle, zwłaszcza trzaskającym lampą błyskową bez opamiętania - efekt dobitny to zdjęcie z lewej. Zbyt dużo informacji odciąga uwagę - nie od razu zobaczymy, jak łatwo przez pośpiech zepsujemy naturalny kształt portretowanej osoby . Dopiero porównanie po czasie, boleśnie ujawni nasze lenistwo chyba że od razu zrobimy drugą wersję, z oświetleniem bocznym, jak na zdjęciu z prawej. Fotografię rzeźby da się powtórzyć bez afery, ale w przypadku groźnej Cioci następnym razem może nie być smacznych ciasteczek. Zaskakująca różnica, jakby chodziło o dwie różne twarze: jedna spłaszczona użyciem lampy błyskowej na wprost i ta sama w świetle witrażowym, wyłowiona z półmroku łomżyńskiej Katedry, przy ul. Dwornej, gdzie od pół tysiąca lat budzi szacunek wiernych, pamiętających o budowniczym świątyni księdzu Janie Wojsławskim. Festina lente czyli „Śpiesz się powoli” jeśli chcesz zachować tajemnicze nastrojowe światło, najlepszą pamiątkę z wyprawy odkrywczej. Gwoli sprawiedliwości pierwsze zdjęcie też jest ciekawe, zwłaszcza dla konserwatora zabytków, jako lista zabrudzeń, przebarwień i ubytków w płycie nagrobnej szacownego proboszcza.

Bolesław Deptuła
wt, 26 kwietnia 2016 11:56
Data ostatniej edycji: wt, 26 kwietnia 2016 20:00:15

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę