Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Wniosków więcej, ale jeszcze nie wszystkie

83 760 dokładnie tyle wniosków o dopłaty bezpośrednie złożyli rolnicy z województwa podlaskiego. To około 3 tys. więcej niż w ubiegłym roku, ale w dalszym ciągu nie wszyscy którym dopłaty przysługują składają o nie wnioski. W województwie podlaskim zarejestrowanych jest ok. 100 tys. gospodarstw i niemal każde z nich mogłoby otrzymać unijne dopłaty.

Pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podkreślają, że wnioski można jeszcze składać. Co prawda za każdy dzień roboczy opóźnienia stosowana jest redukcja w wysokości 1 % kwoty płatności, do której rolnik byłby uprawniony, ale i tak warto. W ubiegłym roku z tytuły tzw. Płatności obszarowych rolnicy w podlaskim otrzymali 620 mln zł. W przeliczeniu na każde gospodarstwo średnio wypadło więc po około 7 tys. 600 zł. W tym roku dopłaty teoretycznie powinny być o 5% wyższe, ale... póki co nie wiadomo po jakim kursie euro będą przeliczane i najprawdopodobniej będą nieco niższe.

Dodajmy, że w powiecie łomżyńskim złożono 7716 wniosków. W wysoko-mazowieckim 7160, w kolneńskim 4362, w grajewskim 3783, a w zambrowskim 3492.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę