Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Strajk głodowy w PKS-ach?

Fiaskiem zakończyło się poniedziałkowe spotkanie Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego – czyli wojewody, związków zawodowych i... przedstawicieli Connex Polska. Posiedzenie było poświęcone m.in. prywatyzacji PKS – ów w Łomży, Zambrowie, Bielsku Podlaskim i Siemiatyczach. Ich pracownicy od tygodnia protestują i liczyli, że podczas tego spotkania dojdą do porozumienia z wojewodą – ale nic takiego się nie stało. “Będziemy strajkować i głodować, jeśli wojewoda dalej będzie się upierać przy sprzedaży naszych PKS-ów firmie Connex” – skomentował dla Gazety Współczesnej działania komisji szef Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Henryk Jurkowski

Związkowcy z PKS-ów twierdzą, że prywatyzacja ich firm jest pośpieszna i “cicha” - wszelkie decyzje w sprawie prywatyzacji podejmowane są bez ich wiedzy. Obawiają się, że nowy właściciel - firma Connex przeprowadzi zwolnienia. Tymczasem wojewoda Marek Strzaliński uważa, że PKS-y prywatyzowane są dobrze.
Posiedzenie Komisji Dialogu nie przyniosło zmiany stanowisk stron. Wojewoda zaproponował tylko aby dyrektorzy PKS-ów spotkali się jeszcze z załogą, i wyjaśnili wszelkie nieporozumienia. Nie zadowoliło to związkowców. Szef Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Henryk Jurkowski z Łomży tak dla Gazety Współczesnej podsumował to spotkanie:
“Będziemy strajkować i głodować, jeśli wojewoda dalej będzie się upierać przy sprzedaży naszych PKS-ów firmie Connex (...) – Ta komisja to farsa, trochę się nawzajem poobrażaliśmy i wszyscy wychodzą z niczym. Jeszcze w tym tygodniu, najdalej w przyszłym, nasze autobusy podjadą pod Urząd Wojewódzki. Następny krok, jeśli władza się nie obudzi, to strajk głodowy. Connex nic nam nie gwarantuje, nie będziemy z nimi już negocjować.”

W wypowiedzi dla Radia Nadzieja Henryk Jurkowski przedstawił kolejne kroki jakie chcą podjąć pracownicy PKS-ów w obronie swoich firm. Najpierw kilkadziesiąt autobusów przejedzie pod Urzędem Wojewódzkim w Białymstoku, później będzie strajk głodowy, a jeśli i on nie pomorze kierowcy autobusów zablokują drogi w województwie.

Jurkowski dodaje, że w opinii pracowników PKS-ów w całej prywatyzacji chodzi tylko i wyłącznie o stołki i “że to jest ostatni rzut na taśmę prominentnych działaczy SLD”

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę