Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Jest pomysł, by Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie przeszedł w ręce województwa

Główne zdjęcie
Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie

Czy Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie będzie placówką wojewódzką? Propozycję taką złożył jeden z radnych podczas ostatniej sesji sejmiku. Precedensem była decyzja o wyodrębnieniu Białostockiego Muzeum Wsi i przekształcenie go w samodzielne Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej. Reprezentujący ziemię łomżyńską delegaci ze wszystkich ugrupowań uznali, że jest to dobra okazja do uregulowania sprawy skansenu w Nowogrodzie.

Obecnie jest to część Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży - ta zależność to pozostałość po poprzednim podziale administracyjnym. Samorządu Nowogrodu na utrzymanie placówki nie byłoby jednak stać.
O jej dalszych losach zadecyduje sejmik, ale rozpoczęcie jakichkolwiek rozmów na ten temat uzależnione jest od inicjatywy władz Łomży i tego, czy chcą muzeum województwu przekazać.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę