Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Były wicemarszałek Walenty Korycki winny - sąd utrzymał wyrok skazujący

Nie był na urlopie, przyszedł do pracy pijany - były wicemarszałek Walenty Korycki jest winny. Białostocki sąd nie miał co do tego wątpliwości i utrzymał wyrok skazujący. Jest on już prawomocny.

Chodzi o incydent sprzed półtora roku. Policję wezwał jeden z dziennikarzy, który natknął się w urzędzie na wicemarszałka i wyczuł od niego alkohol. Korycki tłumaczył, ze przyjechał tylko po teczkę i po to by wypisać urlop. Wskazywał ze dzień wcześniej uprzedzał ze weźmie urlop na żądanie.

Zdaniem sądu do tego jednak nie doszło. Jak mówiła sędzia Dorota Niewińska - Walenty Korycki przyjechał do urzędu samochodem służbowym, zdjął płaszcz, poprosił o herbatę, a na jego biurku rozłożone były dokumenty. To wskazuje, ze nie przyjechał tylko na chwilę.

Zdaniem sądu kara 4 tys. zł grzywny jest właściwa. Sędzia Niewińska dodała, ze ten wyrok ma dać sygnał, ze nie ma akceptacji dla tego typu zachowań bez względu na zajmowane stanowisko.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę