Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kontrabanda

Blisko 2400 papierosów paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy znaleźli policjanci wspólnie z celnikami podczas kontroli seata oraz po przeszukaniu miejsca zamieszkani 67-letniego kierowcy. Według funkcjonariusze straty Skarbu Państwa po wprowadzeniu ich na rynek należałoby liczyć w dziesiątkach tysięcy złotych.

Ujawnienia nielegalnych papierosów we wtorek, dokonali łomżyńscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Białymstoku, który na terenie jednej z miejscowości w gminie Łomża, zatrzymali do kontroli seata. Kierowcą zatrzymanego samochodu był 67-letni mieszkaniec Łomży. W trakcie sprawdzania pojazdu funkcjonariusze ujawnili nielegalne wyroby tytoniowe. Okazało się, że aucie było przewożone ponad 2100 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Dodatkowo, po przeszukaniu w miejscu zamieszkania kierowcy, znaleziono kolejne blisko 270 paczek.

To nie jedyna kontrabanda ujawniona w ostatnim czasie przez funkcjonariuszy. Dokładnie tydzień wcześniej na terenie Zbójnej, łomżyńscy policjanci i celnicy wraz z psem wyszkolonym do wykrywania zapachów tytoniu, znaleźli blisko 900 paczek nielegalnego towaru. Papierosy przewożone były w mercedesie kierowanym przez 53 -letniego mieszkańca powiatu zambrowskiego.

Jak wynika ze wstępnych szacunków policji, wprowadzenie na rynek obu ilości papierosów bez znaków skarbowych akcyzy naraziłoby Skarb Państwa na straty w łącznej wysokości blisko 65 tysięcy złotych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę