środa, 18 października 2017 napisz DONOS@

Kontrabanda

Blisko 2400 papierosów paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy znaleźli policjanci wspólnie z celnikami podczas kontroli seata oraz po przeszukaniu miejsca zamieszkani 67-letniego kierowcy. Według funkcjonariusze straty Skarbu Państwa po wprowadzeniu ich na rynek należałoby liczyć w dziesiątkach tysięcy złotych.

Ujawnienia nielegalnych papierosów we wtorek, dokonali łomżyńscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Białymstoku, który na terenie jednej z miejscowości w gminie Łomża, zatrzymali do kontroli seata. Kierowcą zatrzymanego samochodu był 67-letni mieszkaniec Łomży. W trakcie sprawdzania pojazdu funkcjonariusze ujawnili nielegalne wyroby tytoniowe. Okazało się, że aucie było przewożone ponad 2100 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Dodatkowo, po przeszukaniu w miejscu zamieszkania kierowcy, znaleziono kolejne blisko 270 paczek.

To nie jedyna kontrabanda ujawniona w ostatnim czasie przez funkcjonariuszy. Dokładnie tydzień wcześniej na terenie Zbójnej, łomżyńscy policjanci i celnicy wraz z psem wyszkolonym do wykrywania zapachów tytoniu, znaleźli blisko 900 paczek nielegalnego towaru. Papierosy przewożone były w mercedesie kierowanym przez 53 -letniego mieszkańca powiatu zambrowskiego.

Jak wynika ze wstępnych szacunków policji, wprowadzenie na rynek obu ilości papierosów bez znaków skarbowych akcyzy naraziłoby Skarb Państwa na straty w łącznej wysokości blisko 65 tysięcy złotych.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0