Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Nowa pracownia automatyki w „Mechaniaku”

Nową pracownię automatyki otwarto w piątek w łomżyńskim „Mechaniaku”. Pracownia to praca dyplomowa dwójki tegorocznych abiturientów szkoły. Przemysław Bagiński i Andrzej Chojnowski z Technikum Elektrycznego na jej zrobienie poświęcili kilkaset godzin pracy. Sami zrobili nie tylko sieć elektryczną, czy plansze i przybory edukacyjne, ale także... ławki.

Pracownia automatyki ma służyć uczniom Technikum Mechatronicznego, które w ubiegłym roku uruchomiono w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących w Łomży. To tu uczniowie mają poznawać zasady i sprawdzać w praktyce jak działają układy sterowania mikroprocesorowego i pneumatycznego.
Większość potrzebnych przyborów znajdujących się w pracowni wykonali uczniowie „Mechaniaka”, a to czego nie dało rady zrobić samodzielnie trzeba było kupić. Tu pomogli rodzice uczniów szkoły i sponsorzy. Wartość pracowni dyrekcja szkoły szacuje na kilkadziesiąt tysięcy złotych i podkreśla, że gdyby szkoła chciała ją kupić należałoby wydać kilka razy więcej pieniędzy.
„Pracownia automatyki” – jako praca dyplomowa póki co nie została jeszcze oceniona, ale nauczyciele mówią, że zasługuje na... siódemkę.

W samej pracowni zgromadzono także kilka prac dyplomowych innych uczniów. Znajduje się m.in. model pokazujący na jakich zasadach pracują współczesne windy, jest także model urządzenia pakującego „Serek wiejski” w OSM Piątnica.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę