sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@

Anna Maria Anders już w Senacie

Dziś rano w Senacie wiceprzewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak wręczył zaświadczenie o wyborze senator Annie Marie Anders, która zdobyła mandat w niedzielnych wyborach uzupełniających w okręgu łomżyńsko-suwalskim. Nowo wybrana senator z ramienia Prawa i Sprawiedliwości na rozpoczynającym się tego dnia posiedzeniu Izby złożyła ślubowanie senatorskie.

Foto Michał Józefaciuk/senat.gov.pl
Foto Michał Józefaciuk/senat.gov.pl
Foto Michał Józefaciuk/senat.gov.pl
Foto Michał Józefaciuk/senat.gov.pl
Foto Michał Józefaciuk/senat.gov.pl
Foto Michał Józefaciuk/senat.gov.pl

W uroczystości wręczenia przez wiceprzewodniczącego PKW zaświadczania  o wyborze senator Annie Marie Anders wzięli udział marszałek Senatu Stanisław Karczewski, przedstawiciele Konwentu i Prezydium Senatu, a także szef Krajowego Biura Wyborczego, sekretarz PKW Beta Tokaj. Relacjonując to wydarzenie biuro prasowe Senatu przekazuje, że wiceprzewodniczący Marciniak podkreślił, że ta uroczystość ma „olbrzymie znaczenie historyczne i symboliczne”. Przypomniał także uchwałę Senatu z 2006 roku w sprawie ogłoszenia roku 2007 rokiem gen. Andersa. „Senat Rzeczypospolitej Polskiej czyni to dla uczczenia pamięci znamienitego Polaka generała Władysława Andersa - wybitnego dowódcy i polityka oraz dla uhonorowania pamięci jego żołnierzy, których wyprowadził z +imperium zła+ i wiódł zwycięskim szlakiem do ojczyzny przez Monte Cassino i Bolonię, żołnierzy, którym ojcował do końca swoich dni na wychodźstwie” - głosi uchwała.

Anna Maria Anders powiedziała, że to dla niej wyjątkowy dzień. "Jestem wzruszona, naprawdę wzruszona. Myślę sobie, jakby ojciec się cieszył" - mówiła.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0