Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Bagiński: To był remis ze wskazaniem

Główne zdjęcie
Mieczysław Bagiński

- Nikt nie robi defilady zwycięstwa w twierdzy, której nie zdobyto – mówił Mieczysław Bagiński z PSL, który w wyścigu o fotel senatora w Łomży zdobył 5 423 głosy poparcia czyli o 552 więcej niż Anna Maria Anders, kandydatka PiS, która wygrała niedzielne wybory uzupełniające w okręgu łomżyńsko-suwalskim. - Nikt nie wmówi mi, że przegraliśmy. To był remis ze wskazaniem – tak wyborczy wynik ocenia Bagiński.

Józef Mioduszewski, Jacek Piorunek, Mieczysław Bagiński i Stefan Krajewski
Józef Mioduszewski, Jacek Piorunek, Mieczysław Bagiński i Stefan Krajewski
Jacek Piorunek, Mieczysław Bagiński i Stefan Krajewski
Jacek Piorunek, Mieczysław Bagiński i Stefan Krajewski
Jacek Piorunek i Mieczysław Bagiński
Jacek Piorunek i Mieczysław Bagiński

We wtorek podczas konferencji prasowej Bagiński wraz ze sztabem wyborczym dziękował wyborcom za udzielone mu poparcie.
- Szczególny ukłon do rodzinnych stron. Tak się stało, że przyszedł do swoich a oni go przyjęli – mówił Bagiński zapewne mając na myśli wyborcze zwycięstwo jakie odniósł w powiecie grajewskim skąd pochodzi i w Łomży, gdzie mieszka. 
Bagiński nawiązywał także do wczorajszej wizyty w Łomży prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i jego przemówienia. Poza tym, że „nikt nie robi defilady zwycięstwa w twierdzy, której nie zdobyto” mówił, że zabrakło mu w nim „gestu zaproszenia” do współpracy dla dobra Polski.
Kampanię wyborczą Anders przyrównał do „sprzedaży obwoźnej”, a handlarzami mieli członkowie rządu i klub parlamentarny PiS. 
Gratulował także wyniku wyborczego Annie Mari Anders i życzył jej – także z okazji Dnia Kobiet - aby „trafnie i skutecznie realizowała program wyborczy”.

W konferencji brał udział także Jacek Piorunek z PO, które popierało Bagińskiego. 
- Mnie smuci porażka, ale cieszy wynik w Łomży – mówił Piorunek wskazując, że dla PiS zwycięstwo w samej Łomży miało być laurką, ale stało się inaczej. - To co dzieje się w naszym mieście, swoisty marazm, który panuje sprawiło, że Łomża powiedziała „nie” Prawu i Sprawiedliwości – dodawał.

Józef Mioduszewski, szef lokalnych struktury PSL podkreślał, że w Łomży Bagiński zdobył ponad 50% głosów, wygrywając w 22 z 32 lokali wyborczych. Jego zdaniem wynik Bagińskiego na terenie powiatu łomżyńskiego – 34% - choć najsłabszy w okręgu, „też nie jest wynikiem złym”.
Zdaniem Mioduszewskiego nie wszyscy wyborczy byli zorientowani na kogo głosują , czego przykładem miła być porażka Bagińskiego w Przytułach, gminie, której jest honorowym obywatelem. 

Zdaniem Stefana Krajewskiego (PSL), członka zarządu województwa podlaskiego i szefa sztabu wyborczego Bagińskiego, wpływ na wynik wyborów na wsiach miał Kościół i księża, którzy – jak mówił - „sugerowali na kogo trzeba głosować”.   

Działacze obu partii podkreślali, że dobry wynik Bagińskiego ponad 41% poparcia wobec  47%  na kandydatkę PiS jest znacznie lepszy niż uzyskany podczas jesiennych wyborów, gdy Bagińskiego poparło niespełna 28% wyborców a Bohdana Paszkowskiego z PiS blisko 50%.
- Wydaje mi się – i to jest moje prywatne zdanie – że nie ma innej drogi jak bycie razem. Te wybory pokazały, że bycie razem opłaca się – mówił Piorunek.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę