piątek, 15 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif

„24 godziny dla Pana” w Katedrze

Ta inicjatywa Papieża Franciszka z okazji Roku Miłosierdzia Bożego, której głównym celem jest trwanie przy Zbawicielu i zanurzanie się w Jego Miłosierdziu. W tysiącach kościołów na całym świecie, także w Łomży - w Katedrze, będziemy przeżywać nabożeństwo pokutne, nazwane „24 godziny dla Pana”. Nabożeństwo rozpocznie się Drogą Krzyżową o godz. 16.00, a przez kolejnej 24 godziny wierni będą adorować Najświętszy Sakrament i w tym czasie będą mogli przystąpić do spowiedzi.

Katedra Łomżyńska
Katedra Łomżyńska

Całodobowe czuwanie modlitewne jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka. Ojciec Święty w Bulli „Misericordiae Vultus” ogłaszającej Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia prosił, aby znana w Rzymie inicjatywa „24 godziny dla Pana” została rozpropagowana w diecezjach całego świata.
„Wiele osób powraca do Sakramentu Pojednania, a wśród nich wiele osób młodych, którzy w podobnym doświadczeniu odnajdują często drogę powrotu do Pana, aby żyć chwilą intensywnej modlitwy oraz nadać sens własnemu życiu” – napisał papież Franciszek.

Celebracja „24 godziny dla Pana” w Katedrze w Łomży rozpocznie się o godz. 16 Drogą Krzyżową, którą prowadzi ks. Infułat Jan Sołowianiuk. W piątkowy wieczór, przez całą noc i w sobotę będzie trwała spowiedź oraz adoracja Najświętszego Sakramentu w którą będą zaangażowane wspólnoty działające przy parafii: Intronizacji Chrystusa Króla i Krwi Chrystusa, Bractwo Szkaplerzne Św. Michała Arch., Odnowa w Duchu Św., Rycerze Kolumba, Koła Żywego Różańca, oraz siostry zakonne: Nazaretanki, Służki, Szarytki, Benedyktynki.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0