Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 maja 2023 napisz DONOS@

„24 godziny dla Pana” w Katedrze

Główne zdjęcie
Katedra Łomżyńska

Ta inicjatywa Papieża Franciszka z okazji Roku Miłosierdzia Bożego, której głównym celem jest trwanie przy Zbawicielu i zanurzanie się w Jego Miłosierdziu. W tysiącach kościołów na całym świecie, także w Łomży - w Katedrze, będziemy przeżywać nabożeństwo pokutne, nazwane „24 godziny dla Pana”. Nabożeństwo rozpocznie się Drogą Krzyżową o godz. 16.00, a przez kolejnej 24 godziny wierni będą adorować Najświętszy Sakrament i w tym czasie będą mogli przystąpić do spowiedzi.

Całodobowe czuwanie modlitewne jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka. Ojciec Święty w Bulli „Misericordiae Vultus” ogłaszającej Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia prosił, aby znana w Rzymie inicjatywa „24 godziny dla Pana” została rozpropagowana w diecezjach całego świata.
„Wiele osób powraca do Sakramentu Pojednania, a wśród nich wiele osób młodych, którzy w podobnym doświadczeniu odnajdują często drogę powrotu do Pana, aby żyć chwilą intensywnej modlitwy oraz nadać sens własnemu życiu” – napisał papież Franciszek.

Celebracja „24 godziny dla Pana” w Katedrze w Łomży rozpocznie się o godz. 16 Drogą Krzyżową, którą prowadzi ks. Infułat Jan Sołowianiuk. W piątkowy wieczór, przez całą noc i w sobotę będzie trwała spowiedź oraz adoracja Najświętszego Sakramentu w którą będą zaangażowane wspólnoty działające przy parafii: Intronizacji Chrystusa Króla i Krwi Chrystusa, Bractwo Szkaplerzne Św. Michała Arch., Odnowa w Duchu Św., Rycerze Kolumba, Koła Żywego Różańca, oraz siostry zakonne: Nazaretanki, Służki, Szarytki, Benedyktynki.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę