Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Mniej zagranicznych turystów

W pierwszym roku członkostwa Polski w Unii Europejskiej region odwiedziło o niemal 10 proc. mniej obcokrajowców niż w ostatnim roku w którym Polska była poza tymi strukturami. Urząd Statystyczny podsumował ubiegłoroczną turystykę po podlaskim i wyszło, że turyści z zagranicy mimo wszystko przyjeżdżają tu bardzo chętnie. Co piąty sprzedany nocleg na terenie województwa kupowali właśnie oni. W sumie w 2004 roku przyjechało tu niemal 80 tys. obcokrajowców.

Najchętniej region odwiedzali turyści z Niemiec, Finlandii, Włoch i Wielkiej Brytanii. Przyciągają ich tu przede wszystkim walory przyrodnicze. Miejscami które najczęściej odwiedzano są Parki Narodowe: Biebrzański i Białowieski. Przeciętny turysta spędził w regionie nieco ponad dwa dni.

Zdanych statystycznych wynika wynika jednak, że turystów mogłoby przyjechać do nas o wiele więcej. W całym 2004 roku baza noclegowa wykorzystywana była w zaledwie 30 procentach

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę