Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Po suszy...

W ciągu ostatnich 6 godzin (stan na godz. 9.00) w Łomży i regionie spadło ponad 10 milimetrów deszczu, a od piątku już blisko 30 milimetrów. To więcej niż wynosi średnia opadów deszczu dla całego lutego, który jest zwykle najsuchszym miesiącem w roku. Tym razem jest jednak inaczej. Po dwóch dekadach okazał się najbardziej mokrym miesiące od pół roku, z suma opadów już dwukrotnie większą od normy. Dzięki temu szybko podnosi się poziom wody w Narwi, ale przede wszystkim, po ubiegłorocznej suszy, podnosi się poziom wód gruntowych.

Narew w okolicach Łomży w poniedziałek rano miała poziom 236 cm. Formalnie to jeszcze stan średni, ale już tylko kilkunastu centymetrów brakuje jej do wejścia w określany przez hydrologów stan wysoki. Lada dzień koryto rzeki powinno zostać wypełnione i woda zacznie wylewać się tworząc dawno już nie widziane rozlewiska.  
Tymczasem specjaliści od pogody prognozują, po mokrym lutym nadejdzie równie wilgotny marzec. Także cała wiosna zapowiada się deszczowo. Szczególnie dużych opadów powinniśmy spodziewamy się w kwietniu i maju.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę