Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Rośnie liczba chorych na grypę

Rośnie liczba chorych na grypę w województwie podlaskim. Tylko w drugim tygodniu lutego do lekarzy zgłosiło się ponad 6 tysięcy pacjentów. - To o połowę więcej niż na początku miesiąca i aż trzykrotnie więcej niż w zeszłym roku - mówi kierownik oddziału epidemiologii podlaskiego Sanepidu Lucyna Jadaluk. W drugim tygodniu lutego odnotowaliśmy 6115 przypadków i podejrzeń grypy. W ubiegłym roku od początku stycznia do połowy lutego było nieco ponad 8 tysięcy przypadków.

Jest też pięć potwierdzonych przypadków tzw. grypy świńskiej czyli A/H1N1 - mówi Lucyna Jadaluk. Ostatni przypadek świńskiej grypy wykryto u 44-letniego mieszkańca Białegostoku, który w ciężkim stanie przebywa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Pozostali chorzy leczeni są w domach.

- Wciąż najczęściej chorują najmłodsze dzieci - dodaje Lucyna Jadaluk. Średnio jednego dnia do lekarzy w całym regionie zgłasza się ponad 260 rodziców z chorymi dziećmi. To plasuje nas w krajowej czołówce. Gorzej jest między innymi w województwach łódzkim czy mazowieckim.

Od początku roku podlaski Sanepid zarejestrował już ponad 21 tysięcy przypadków zachorowań na grypę. Epidemiolodzy przypominają, że najlepszym sposobem na to, aby uchronić się przed chorobą są szczepienia ochronne i częste mycie rąk.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę