Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Krzaczory

Kiedy znudzeni łomżanie i łomżyniacy marudzą, że nie ma co fotografować na tym zadupiu prowincjonalnym, zawsze ktoś z westchnieniem kończy: -„Pozostają krzaczory”. Oto instruktaż ugryzienia tematu:  jak w załączonej fotografii mogą być dwa całe (oby nie centralnie, to chorobliwa maniera) i dwa pieńki (bo to takie nowoczesne: jeszcze tyle zostało do zerżnięcia superpiłą mechaniczną) w tle resztki śniegu, co budzi tęsknotę za wiosną (i odrodzeniem, a wtedy…tą piłą!) Kulminacja oryginalności: zróbmy inaczej niż wszyscy - tu Autor zastosował technikę solaryzacji.  No i temat pozornie o niczym, a taki treściwy i krwisty. Więc do dzieła: to trudny temat. Krzaczory obłażą co się da i zasłaniają. Choć nie wszystko - coraz częściej widać normalne drzewa przycięte do rozpaczliwych pieńków albo kikutów: do uschnięcia. Twórzmy dokumentację tych resztek szlachetnej zieleni, ulegającej w opinii fachowców spoza Łomży, nieokiełznanej działalności „rzeźników drzew”. Skoro raczej nie ma nadziei na czyściejsze powietrze, liczyć musimy na oazy drzew (na początku - bez dzikich krzaczorów). Dlatego z rezygnacją kibicujemy wieściom, że z naszych podatków urzędnicy wyszarpną parę mln na utworzenie nowego Parku w Łomży (i znowu kredyt, w tym jesteśmy dobrzy). Więc zgodnie z przysłowiem „do 3x sztuka” - będzie uzupełniony niekompletny obraz dwóch Parków Miejskich jeszcze istniejących (raczej dogorywających w zapomnieniu: jeden z nich był nawet ogrodzony za Cara, więc z kosztownymi sadzonkami, a drugi Ludowy tętnił życiem gimnastycznym -nawet z kortem tenisowym). Po uroczystym przecięciu nowej wstęgi miasto „wzbogaci się” o zakątek nie do ogarnięcia, gdzie strach - sorry, przyjemnie - będzie zaglądać. Zobaczymy, jakie tłumy będą zwożone autokarami „za darmo” - czy te, które nie mieszczą się w Parku Jakuba Wagi? Nie ma tam tłumu? Ciekawe dlaczego, skoro tak bezpiecznie i Komenda Policji blisko. Z kolei przy planowanym Parku jest Kościół co gwarantuje odpowiednie do kontemplacji pustki w części promieniujacej Sądem Bożym dla miejskiej dominacji lewicowej. Inny zakątek, przy Basenie zamienionym na tropikalny Park Wodny, może liczyc na zakochanych więc ślepych na monitoring. Na kamery pod każdą ławkę weźmie się oddzielny kredyt i już w sprawozdaniu można planować oszczędności, bo zamaskowanie kamer gwarantują darmowe samosiejki krzaczorów łomżyńskich.

Bolesław Deptuła
wt, 16 lutego 2016 13:56
Data ostatniej edycji: wt, 23 lutego 2016 22:08:39

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę