Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Białystok. UDSK wstrzymuje planowe przyjęcia pacjentów

Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku wstrzymuje przyjęcia pacjentów, którzy byli umówieni na planowane wizyty. Decyzja obowiązuje do odwołania.

Od środy (03.02) przekładane będą wcześniej planowane wizyty np. badania alergologiczne. - Ma to związek z sezonową zwyżką zachorowań na różnego rodzaju infekcje - wyjaśnia rzeczniczka UDSK w Białymstoku Eliza Bilewicz. - Do szpitala zgłasza się coraz więcej pacjentów z różnymi infekcjami, dlatego takim nagłym pacjentom musimy zapewnić miejsce - dodaje Bilewicz.

Rzeczniczka podkreśla, że nie ma mowy o żadnej epidemii. Jest to zwyczajna zwyżka sezonowa. Dyrekcja podjęła decyzję o wstrzymaniu przyjęć do czterech klinik pediatrycznych. Chodzi o to, aby dzieci, które trafią do szpitala np. z zapaleniem płuc - miały miejsce na oddziale. Nie wiadomo jak długo potrwa taka sytuacja.

W związku z obostrzeniami dyrekcja szpitala zdecydowała się też na ograniczenie ilości odwiedzających. Jak mówi Eliza Bilewicz - szczególnie teraz pracownicy placówki będą zwracać uwagę na to, aby odwiedzający rodzice przychodzili pojedynczo.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę