niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Białystok. UDSK wstrzymuje planowe przyjęcia pacjentów

Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku wstrzymuje przyjęcia pacjentów, którzy byli umówieni na planowane wizyty. Decyzja obowiązuje do odwołania.

Od środy (03.02) przekładane będą wcześniej planowane wizyty np. badania alergologiczne. - Ma to związek z sezonową zwyżką zachorowań na różnego rodzaju infekcje - wyjaśnia rzeczniczka UDSK w Białymstoku Eliza Bilewicz. - Do szpitala zgłasza się coraz więcej pacjentów z różnymi infekcjami, dlatego takim nagłym pacjentom musimy zapewnić miejsce - dodaje Bilewicz.

Rzeczniczka podkreśla, że nie ma mowy o żadnej epidemii. Jest to zwyczajna zwyżka sezonowa. Dyrekcja podjęła decyzję o wstrzymaniu przyjęć do czterech klinik pediatrycznych. Chodzi o to, aby dzieci, które trafią do szpitala np. z zapaleniem płuc - miały miejsce na oddziale. Nie wiadomo jak długo potrwa taka sytuacja.

W związku z obostrzeniami dyrekcja szpitala zdecydowała się też na ograniczenie ilości odwiedzających. Jak mówi Eliza Bilewicz - szczególnie teraz pracownicy placówki będą zwracać uwagę na to, aby odwiedzający rodzice przychodzili pojedynczo.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0