Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sześciu kandydatów w wyborach uzupełniających do Senatu

Sześciu kandydatów zgłosiły komitety wyborcze w wyborach uzupełniających do Senatu, które w części województwa podlaskiego odbędą się 6 marca - poinformowała we wtorek (26.01) wieczorem Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku.

Okręgowa Komisja Wyborcza w Białymstoku w poniedziałek zarejestrowała pierwszych dwoje kandydatów. To Jerzy Ząbkiewicz, startujący z własnego komitetu wyborczego wyborców "Praca i Przyszłość - Jerzy Ząbkiewicz Senatorem Twojego Regionu" oraz Anna Maria Anders, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości.
We wtorek zgłoszone zostały cztery kolejne kandydatury. To Mieczysław Bagiński zgłoszony przez PSL, Szczepan Barszczewski z Partii KORWiN, Andrzej Chmielewski - kandydat Samoobrony oraz Sławomir Gromadzki, zgłoszony przez komitet wyborczy wyborców "Szary Obywatel".
Ponieważ każda z kandydatur ma wymaganą prawem liczbę podpisów, w środę Okręgowa Komisja Wyborcza w Białymstoku powinna wszystkich tych czterech kandydatów zarejestrować.
Formalnie kandydatów można zgłaszać do wtorku do północy. Taką możliwość mają jeszcze jedynie PO i Nowoczesna, bo w wymaganym terminie one także dokonały zgłoszenia do Państwowej Komisji Wyborczej, co dało im prawo rejestracji kandydatów.
Oba jednak z samodzielnego startu zrezygnowały. Platforma już kilka dni temu poparła kandydata ludowców. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę