środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sześciu kandydatów w wyborach uzupełniających do Senatu

Sześciu kandydatów zgłosiły komitety wyborcze w wyborach uzupełniających do Senatu, które w części województwa podlaskiego odbędą się 6 marca - poinformowała we wtorek (26.01) wieczorem Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku.

Okręgowa Komisja Wyborcza w Białymstoku w poniedziałek zarejestrowała pierwszych dwoje kandydatów. To Jerzy Ząbkiewicz, startujący z własnego komitetu wyborczego wyborców "Praca i Przyszłość - Jerzy Ząbkiewicz Senatorem Twojego Regionu" oraz Anna Maria Anders, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości.
We wtorek zgłoszone zostały cztery kolejne kandydatury. To Mieczysław Bagiński zgłoszony przez PSL, Szczepan Barszczewski z Partii KORWiN, Andrzej Chmielewski - kandydat Samoobrony oraz Sławomir Gromadzki, zgłoszony przez komitet wyborczy wyborców "Szary Obywatel".
Ponieważ każda z kandydatur ma wymaganą prawem liczbę podpisów, w środę Okręgowa Komisja Wyborcza w Białymstoku powinna wszystkich tych czterech kandydatów zarejestrować.
Formalnie kandydatów można zgłaszać do wtorku do północy. Taką możliwość mają jeszcze jedynie PO i Nowoczesna, bo w wymaganym terminie one także dokonały zgłoszenia do Państwowej Komisji Wyborczej, co dało im prawo rejestracji kandydatów.
Oba jednak z samodzielnego startu zrezygnowały. Platforma już kilka dni temu poparła kandydata ludowców. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0