Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Na 61 prędkości nie mierzą... bo nie ma prądu

Główne zdjęcie
Maszt odcinkowego pomiaru prędkości w Kobylinie na 61.

System odcinkowy, choć formalnie odebrany i rozliczony z Unią Europejską, wciąż działa w minimalnym zakresie – pisze Dziennik ujawniając, że z 29 instalacji do tej pory mandatów za szybką jazdę nie wystawia aż 25. Powodem jest brak… energii elektrycznej. Wśród instalacji bez prądu jest także ta na krajowej 61 pomiędzy Kobylinem a Stawiskami.

Jak podaje „Dziennik” na chwilę obecną rejestracja naruszeń kierowców (skutkująca wezwaniami wysyłanymi do właścicieli pojazdów) odbywa się tylko w 4 miejscowościach: Łosiów (woj. opolskie), Łuszczów (woj. lubelskie), Karniewo (woj. mazowieckie) oraz na trasie Zwierki-Zabłudów (woj. podlaskie).
W pozostałych miejscach jak ustalili dziennikarze gazety zabrakło... prądu. Informacje te potwierdziło „Dziennikowi” Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD). W przypadku 25 lokalizacji trwają aktualnie prace związane z dostarczeniem energii elektrycznej, w tym w 7 wiąże się to z koniecznością wykonania przyłączy energetycznych. Należy także zaznaczyć, iż urządzenia te aktualnie nie rejestrują naruszeń przepisów ruchu drogowego – cytuje gazeta odpowiedź jaka otrzymała z wydziału analiz CANARD.

źródło: Odcinkowy pomiar się opóźnia. Inspektorom zabrakło prądu - Dziennik

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę