Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Bezpieczna rodzina w sprawnym aucie” i czek na 20 tys. zł

Główne zdjęcie
Dyrektor WORD Mirosław Oliferuk i bp Tadeusz Bronakowski wręczaja symboliczny czek na 20 000zł zwycięskiej szkole.

- Namawialiśmy rodziców, aby zrobili przegląd techniczny samochodów, między innymi, aby posprawdzali ciśnienie w oponach, uzupełnili olej w silniku i skontrolowali, czy hamulce i resory są sprawne – opowiada Szymon Syperek z klasy IV c w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piątnicy, która wygrała czek na 5 000 zł w IV Konkursie „Bezpieczna rodzina w sprawnym aucie”, jaki zorganizował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży. Po raz czwarty w klasyfikacji ogólnej triumfowała i otrzymała od dyrektora WORD Mirosława Oliferuka czek na 20 000 zł Szkoła Podstawowa nr 5 w Łomży z dyrektor Małgorzatą Pietrusewicz na czele.

Dyrektor WORD w Łomży Mirosław Oliferuk na uroczystości wręczenia nagród uczestnikom IV edycji konkursu poinformował, że w tym roku dzięki namowom dzieci przebadano aż 472 pojazdy. Zwycięska klasa – w minionym roku szkolnym jako III c z wychowawczynią Magdaleną Gorzębą – zachęciła dorosłych do 73 badań diagnostycznych pod hasłem: „Chcesz rodzinę wieźć bezpiecznie - przegląd auta zrób koniecznie”. - To okazja do szerszej refleksji w Roku Miłosierdzia, mającym wymiar boski i ludzki: każdy z nas powinien troszczyć się o drugiego człowieka – dzielił się swymi przemyśleniami ks. bp Tadeusz Bronakowski. - Jezus zostawił najważniejsze z przykazań: miłość  Boga i człowieka. Jeśli chcemy być bezpieczni na drodze, to zależy od nas wszystkich. Cieszy fakt, że mamy prężny, bogaty, o czym świadczą nagrody, ośrodek WORD, z którego możemy być dumni.
Zwycięską klasę reprezentowali również: Ola Brzozowska, Maja Kowalewska, Paulina Miłosek, Piotr Ostaszewski i Jakub Wierciszewski. Ich ulubiona wychowawczyni też poddała swój samochód oględzinom techników WORD. Reprezentanci SP 5, z którymi przybyła ponadto mama Ewa Tarka, czek dla „Piątki” odbierali w składzie: Magdalena Sobocińska, Dominika Tarka i Kacper Walczuk.

„Aby ofiar na drogach było jak najmniej...” 
Za drugie miejsce w konkursie WORD dla szkoły nagroda wyniosła 10000 zł. Zdobyli ją uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy. Trzecie miejsce i czek na 5 tys. zł przypadły w udziale uczniom SP nr 10 w Łomży, w imieniu których odbierali go: szóstoklasistka Julia Olender i uczeń z klasy czwartej Janek Kozłowski pod opieką Anny Popkowskiej. - Bohaterem i pierwszym gościem jesteście Wy – pogratulował ciepło laureatom Mieczysław Bagiński, wiceprzewodniczący sejmiku województwa podlaskiego, i podarował obszerny zbiór swoich wspomnień „Wypisy postrzępionej pamięci” (2015) wychowankom Magdaleny Gorzęby. - Czy jest do pojęcia albo zaakceptowania, że w ciągu kilku ostatnich lat w wypadkach drogowych w Polsce ginęło ponad 6 tysięcy ludzi rocznie? Zeszliśmy do ponad 3 tysięcy ofiar na drodze, a to cały Szczuczyn albo Jedwabne, dwa Nowogrody, dwa Rajgrody... Bądźmy ludźmi, którzy mają inną świadomość, wiedzę, dyscyplinę. Przez ponad 5 lat byłem gorliwym kolporterem modlitewnika kierowcy, przygotowanego przez siedzącego tu dziś z nami księdza kanonika Andrzeja Godlewskiego i dyrektora Oliferuka – panie dyrektorze, proszę zasłonić uszy - jedynego dyrektora, który od początku stworzenia jednostki wojewódzkiej jest tutaj.
Szef wydziału ruchu drogowego KMP w Łomży Piotr Pietrzak był bardzo zadowolony z licznego udziału uczniów10 szkół podstawowych w konkursie „Bezpieczna rodzina w sprawnym aucie”. - Cieszę się, że czynnie uczestniczycie, aby ograniczyć liczbę osób zmarłych i rannych w wypadkach drogowych – mówił, dodając, że w piątek 9-letni chłopiec nie dotarł do domu... - Nie przypominam sobie, żeby z Waszych szkół ktoś został poszkodowany na drodze. Przekazujecie doświadczenie, by ofiar było jak najmniej. Stan techniczny pojazdów jest nieodzownym elementem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Badania stanu pojazdów mechanicznych to konieczność, poczynając od roweru.
Szymon Syperek słucha uważnie opinii dorosłych; w pamięci utkwi mu tajemniczy modlitewnik dla kierowcy. - W tym roku będziemy zdawać całą klasą egzamin na kartę rowerową – konkluduje, gdy pustoszeje sala konferencyjna WORD-u przy Zjeździe. - Prawdopodobnie większość umie jeździć.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę