Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Wandale uszkodzili prezydenckiego misia

Główne zdjęcie
Ratusz opublikował zdjęcia z naprawy uszkodzonego misia na Starym Rynku (fot. UM Łomża)

W nocy z niedzieli na poniedziałek pięciu nieznanych dotychczas mężczyzn wspinało się na misia siedzącego na Starym Rynku uszkadzając go. Jak podaje ratusz, sprawców dewastacji misia poszukuje policja, a dziś od rana trwa naprawa zabawki, która – według przekazu ratusza - wyniesie około 5 tysięcy złotych. Ratusz zaznacza, że miasto nie poniesie kosztów związanych z naprawą, bo miś nie jest miejski tylko wydzierżawiony.

Prezydent Mariusz Chrzanowski tłumacząc się radnym z misia  który na początku grudnia zasiadł na Starym Rynku podał, że koszt zakupu misia wyniósłby niemal 20 tysięcy złotych. On jednak postanowił go wynająć na trzy kolejne zimy (od początku grudnia do końca stycznia) płacąc po 10 tysięcy 500 złotych rocznie, czyli w sumie 31 tysięcy 495 złotych. Prezydent przekonywał, że decyzja o dzierżawie zabawki była lepsza od decyzji o jej zakupie, bo miasto musiałoby misia na własny rachunek przywieźć do Łomży, a po zimie go gdzieś przechowywać i znowu rozkładać, a tak wszystkim będzie zajmowała się prywatna firma z Piastowa.
Teraz ratuszowi doszedł jeszcze jeden zaskakujący argument dlaczego taniej było wynająć zabawkę za ponad 30 tys. zł niż kupić ją za niespełna 20 tys. zł.
- W przypadku, gdyby był on zakupiony na własność, z budżetu miasta należałoby pokryć naprawę lub ponieść dodatkowe koszty jego ubezpieczenia - przekonuje ratusz na stronie internetowej miasta.

zzobacz: Miś na Starym Rynku siedzi za 175 złotych dziennie


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę