sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Zmiana na stanowisku komendanta wojewódzkiego policji

Będzie zmiana na stanowisku komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku. Jego obowiązki przejął właśnie pierwszy zastępca - młodszy inspektor Adam Petelski.

Komendant Sławomir Mierzwa jest teraz na zwolnieniu lekarskim. W ubiegłym miesiącu złożył jednak raport o zwolnienie ze służby z dniem 11 stycznia. Do tego czasu będzie na zwolnieniu, dlatego trzeba było powierzyć pełnienie jego obowiązków innej osobie - informuje rzecznik Komendanta Głównego Policji Marcin Szyndler. Jak dodaje, jest za wcześnie, by mówić, kto i kiedy zostanie powołany na to stanowisko. Na wniosek komendanta głównego komendantów wojewódzkich powołuje minister spraw wewnętrznych i administracji.

Nadinspektor Sławomir Mierzwa był komendantem wojewódzkim w Białymstoku od 2012 r. Wcześniej był komendantem w Olsztynie oraz Szczytnie. Młodszy inspektor Adam Petelski jest absolwentem Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku. Wcześniej przez wiele lat pracował w Wydziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Ma 42 lata, jest żonaty, ma córkę.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0