Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Lekarze rodzinni negocjują nowe kontrakty z Ministerstwem Zdrowia

Na razie apelują o niepodpisywanie aneksów, jednak zapewniają, że nie będą zamykali gabinetów przed pacjentami. Do końca roku lekarze rodzinni muszą podpisać nowe umowy z oddziałami Narodowego Funduszu Zdrowia. W przeciwnym razie nie będą mogli przyjmować pacjentów.

Negocjacje z Ministerstwem Zdrowia trwają, ale ubiegłoroczny horror pacjentów nie powinien się powtórzyć - zapewnia Joanna Zabielska - Cieciuch z białostockiego oddziału Porozumienia Zielonogórskiego. Tym razem spór nie dotyczy finansowania, a na przykład długości obowiązywania nowych umów.

W Podlaskiem 80 procent wszystkich lekarzy rodzinnych jest członkami Porozumienia Zielonogórskiego. W wyniku sporu z ówczesnymi ministrem zdrowia, przed rokiem ich gabinety przez kilka dni były zamknięte. Zagrożenia nie widzi też podlaski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Teraz, tuż przed upływem terminu, umowy podpisała już blisko połowa lekarzy – mówi rzecznik podlaskiego oddziału NFZ, Rafał Tomaszczuk.

Tegoroczny budżet podlaskiego oddziału NFZ ma być większy od poprzedniego o ponad 50 milionów złotych. Większość z tej sumy ma trafić do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. W sumie na leczenie przekazanych będzie ponad 2 miliardy złotych.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę