Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Matura z języka polskiego.

Przedstawić postawy Polaków w XVII wieku na podstawie dwóch fragmentów z "Potopu" oraz opisać postawy bohaterów romantycznych porównując do Kordiana i do Męża z "Nie - boskiej komedii" - tak brzmiały polecenia na dzisiejszej maturze z języka polskiego w wersji podstawowej. Oprócz tego uczniowie zmagali się z testem z czytania ze zrozumieniem. W tym poleceniu podany był tekst publicystyczny, do którego dołączonych było 15 pytań testowych. Po części podstawowej ci uczniowie, którym ocena z polskiego jest potrzebna, by dostać się na studia - podeszli do egzaminu w wersji rozszerzonej.

Od tego roku nie ma już tradycyjnego wypracowania na jeden z czterech tematów. Zadania, które dostali uczniowie mają po prostu sprawdzić, czy zrozumieli to, co przeczytali. W tym roku nauczyciele podczas egzaminów pisemnych nie mogą chodzić po sali. W tym roku również maturzyści nie mogą mieć przy sobie maskotek. Uczniom wolno mieć ze sobą tylko długopis z czarnym tuszem. Absolutnie nie mogą przy sobie mieć telefonów komórkowych czy ściąg. Nawet kanapek. Kto zostanie przyłapany na ściąganiu, ten od razu będzie wyrzucony z sali. Stoliki są ustawione tak, by jeden uczeń nie widział, co pisze drugi. Po zakończeniu matur, wypełnione arkusze są pakowane i przy pomocy firm kurierskich odwiezione do ośrodków egzaminacyjnych. Zestawy pytań można znaleźć na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz Ministerstwa Edukacji. Wyniki matur będą znane pod koniec czerwca.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę