Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

12 tysięcy uczniów z naszego regionu przystąpi do matur z języka polskiego

Dowód osobisty i długopis z czarnym wkładem - to dwie niezbędne rzeczy, jakie maturzysta powinien zabrać ze sobą na egzamin dojrzałości. Punktualnie 9 zaczyna się pisemna matura z języka polskiego. To największy z egzaminów, bo zdają go wszyscy maturzyści w naszym regionie to około 12 tysięcy abiturientów. Od tego roku nie ma już tradycyjnego wypracowania na jeden z czterech tematów. Uczniowie dostają tekst i pytania, które mają sprawdzić, czy zrozumieli to, co przeczytali. Prócz tego muszą napisać dwie rozprawki. Na wszystko mają niecałe 3 godziny. Aby zdać, trzeba zdobyć 30 procent punktów. Na sali nie będzie nauczycieli danego przedmiotu. Uczniowie w całym kraju dostają te same pytania.


Gdyby doszło do przecieku, to egzamin będzie powtarzać cała Polska. Dlatego arkusze z pytaniami dotarły do szkół w nocy - na kilka godzin przed rozpoczęciem matury. Wczoraj odbywały się egzaminy z języków mniejszości.W województwie podlaskim niespełna 300-tu maturzystów zdawało pisemny egzamin z języka białoruskiego, a 40-tu z z litewskiego.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę