Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Szczuczyn. Problem z zarządzaniem starą drogą nr 61 przebiegającą przez miasto

Nikt nie chce zarządzać starym odcinkiem drogi krajowej nr 61, który przebiega przez Szczuczyn. Nie chce jej ani Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku, ani Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku. Problem pojawił się po niedawnym oddaniu do użytku obwodnicy miasta. Starą droga nie może zarządzać też miasto. A to oznacza, że kiedy spadnie śnieg nikt nie odśnieży głównej ulicy w mieście.

Wszystko przez różną interpretację przepisów dotyczących tego, kto powinien zarządzać starym odcinkiem drogi krajowej nr 61 po oddaniu do użytku obwodnicy Szczuczyna - mówi burmistrz miasta Artur Kuczyński.

Po oddaniu do użytku obwodnicy miasta, stara droga krajowa automatycznie staje się wojewódzką. Dodatkowo informacja o tym została przekazana do Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich - mówi rzecznik białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Rafał Malinowski.

Zastępca dyrektora ds. utrzymania dróg Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Krzysztof Barbachowski uważa jednak, że odcinek przebiegający przez centrum Szczuczyna nie spełnia wszystkich wymogów, żeby był przejęty. Dlatego drogą wojewódzką będzie się mógł najprawdopodobniej stać dopiero po zakończeniu wszystkich prac związanych z budową obwodnicy. Zgodnie z umową ma się to stać do 11 grudnia.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę