Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich pod lupą prokuratury

Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich pod lupą prokuratury. Śledczy sprawdzają, czy nie dochodziło tam do nieprawidłowości podczas zatrudniania kolejnych osób. Białostocka prokuratura wszczęła śledztwo po tym, jak dostała zawiadomienie w tej sprawie z Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

"Zawiadamiający wskazuje, że konkursy na poszczególne stanowiska prowadzone były w sposób ograniczający zasadę konkurencyjności postępowania rekrutacyjnego i przez to było to działanie na szkodę interesu publicznego" - mówi prokurator Marek Winnicki. Chodzi o to, że wymagania wobec kandydatów były określone w sposób nieprecyzyjny, co pozwalało na pewną dowolność z zatrudnianiu tych osób.
CBA wskazało kilkunastu pracowników Zarządu Dróg, których ta sprawa może dotyczyć. Prokurator podkreśla, że to dopiero wstępny etap śledztwa.

Wcześniej o sprawie zrobiło się głośno, gdy media ujawniły, że na stanowisku referenta w Podlaskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich zatrudniono żonę jednego z dyrektorów Urzędu Marszałkowskiego, a właśnie pod Urząd Marszałkowski - Zarząd Dróg podlega.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę