Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

"Wielki brat" pomaga łapać gapowiczów w łomżyńskich autobusach

W łomżyńskich autobusach kamery, które miały służyć poprawie bezpieczeństwa wykorzystuje się także do łapania gapowiczów. "Obraz z kamer jest rejestrowany na twardym dysku. W każdej chwili możemy nagrać obraz na CD i przekazać go odpowiednim służbom - tak radzimy sobie z wandalami" - mówi Andrzej Pytkowski z łomżyńskiego MPK. Ale skoro kamery mogą nagrywać akty wandalizmu mogą także gapowiczów. "Możemy zbliżyć twarz i zidentyfikować osoby. Jeżeli ktoś nie ma biletu i ucieka - może być namierzony".


Kontrolerzy łapią więcej jeżdżących bez biletów, a osoby ukarane są zdzwione. "Najczęściej płacą od razu, ale w kilku przypadkach trwają jeszcze czynności wyjaśniające" -dodaje Pytkowski. Kamery zamontowane są tylko w kilku łomżyńskich autobusach. Będą także na wyposażeniu każdego nowego, który zostanie kupiony przez łomżyńskie MPK.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę