Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Europejsko i muzycznie: majówka w Parku Jakuba Wagi

„Europa bez granic” to tytuł Łomżyńskiej Majówki Kulturalnej, która zorganizowano we wtorkowe popołudnie w Łomży. Tym razem mieszkańców zaproszono do Parku im. Jakuba Wagi przy Al. Wojska Polskiego. Głównym punktem programu była „Muzyczna podróż po Europie” w którą słuchaczy zabrała Łomżyńska Orkiestra Kameralna.

Trzeciomajowy festyn, choć odbył się w święto państwowe kolejnej – 214 rocznicy Uchwalania Konstytucji 3 Maja, dotyczył jednak świętowania wydarzenia które odbyło się zaledwie rok i dwa dni temu – to jest wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W Parku Jakuba Wagi zrobiło się nie tylko majowo, ale i niebiesko... od setek błękitnych baloników rozdawanych najmłodszym uczestnikom zabawy.
Europejsko było także na scenie. Poza dekoracją w barwach Unii..., grająca tu Łomżyńska Orkiestra Kameralna zaprezentowała to co w Europie chyba jest najlepsze – muzyka mistrzów: Bacha, Chopina, Straussa... i The Beatles

Majowy festyn to nie tylko koncerty – poza ŁOK wystąpiły także dwa łomżyńskie zespoły młodzieżowe“Emdek” i “Seven” i gościnnie kapela podwórkowa “Paka”, ale także pokazy sprzętu i techniki policyjnej, kiermasz wydawnictw regionalnych Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej i “Europejskie Abecadło” - czyli konkursy wiedzy o Unii Europejskiej.
210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę