Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Ekolodzy przeciw NPR-owi

Ponad 50 przedstawicieli organizacji pozarządowych podpisało się pod wspólnym dokumencie wytykającym błędy w Narodowym Planie Rozwoju Polski na lata 2007-2013. NPR, który przewiduje m.in. zagospodarowanie środków o wartości około 0,5 biliona złotych, powinien przyczyniać się do zrównoważonego rozwoju naszego kraju i zachowania zasobów oraz walorów środowiska przyrodniczego Polski. Niestety, jeśli przyjęty zostanie w obecnym kształcie, skutki mogą być dokładnie odmienne.

Przedstawiciele organizacji pozarządowych wytykają, że w dokumencie zabrakło m.in. odpowiednich zapisów dotyczących transportu. Może to oznaczać, że czeka nas niekontrolowany rozwój motoryzacji, przy zaniedbaniu transportu publicznego czy kolejowego. Nie zadbano także o zagwarantowanie odpowiednich środków na wdrożenie unijnego programu Natura 2000. W efekcie możemy zaprzepaścić szansę na zrównoważony rozwój regionów.
„Zapisana w punkcie 113 NPR sieć planowanych do budowy autostrad i dróg ekspresowych nie została poddana ocenie oddziaływania na środowisko. Brakuje ostatecznych ustaleń co do przebiegu inwestycji takich, jak np. Via Baltica. Wskazane w NPR drogi do rozbudowy nie rozwiążą takich problemów jakie powoduje ciężki ruch tranzytowy przejeżdżający przez obszary chronione w ramach sieci NATURA 2000 w północno- wschodniej Polsce, a wręcz przeciwnie, przyczynią się do ich wzrostu.” - napisali pozarządowcy w stanowisku przesłanym do Ministerstwa Gospodarki i Pracy.
Przedstawiciele organizacji pozarządowych apelują o jak najszybszą zmianę szkodliwych zapisów, przedstawiając jednocześnie alternatywne propozycje.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę