Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Mogilniki zlikwidowane

138 ton niebezpiecznych chemikaliów wydobyto i unieszkodliwiono w miejscowości Dębniki koło Zbójnej. Chemikalia to przeterminowane środki ochrony roślin, które w latach 60-tych i 70-tych ubiegłego stulecia składowano w znajdujących się 12 powojskowych bunkrach.

Usunięcie „bomby chemicznej” - jak często nazywano składowisko chemikaliów kosztowało łącznie 563 tysiące złotych. Na zlecenie starostwa bunkry oczyszczała firma Hydrogeotechnika z Kielc. Wydobyte w okolicach Zbójnej pestycydy przewieziono do Dąbrowy Górniczej w województwie śląskim, gdzie zostały unieszkodliwione w spalarni odpadów „Lobbe”.
Oczyszczenie mogilników było możliwe dzięki dotacjom jakie na ten cel starostwo łomżyńskie otrzymało od Narodowego i Wojewódzkiego Funduszów Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę