Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

eMPeKiem na cmentarz

Mieszkańcy Łomży i okolic już od kilku lat przyzwyczaili się, że w pierwszych dniach listopada mogą specjalną bezpłatną linią komunikacji miejskiej dojechać na cmentarze. Jak podkreślają pracownicy MPK z roku na rok cieszy się ona coraz większym powodzeniem. W tym roku będzie jeszcze lepiej, bo „cmentarne” empeki będą kursowały co pół godziny. Poza tym – zgodnie z decyzją prezydenta Łomży – także wszystkie inne kursowe autobusy MPK będą bezpłatne i to zarówno w niedzielę 1 listopada jak i w poniedziałek listopada 2015 r. (Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny). - Dotyczy to zarówno kursów w granicach administracyjnych miasta jak też poza nim – wszędzie, gdzie docierają nasze autobusy – podkreśla Halina Pawelczyk z MPK ZB w Łomży.

Specjalna linią cmentarną MPK można dojechać do wszystkich cmentarzy łomżyńskich, a także do na cmentarze w Piątnicy i Drozdowie.
- Łomżyniaków zachęcamy do pozostawienia swoich samochodów w domu, zaś gości, którzy przyjadą do miasta do zostawienia aut na którymś z licznych bezpłatnych parkingów (choćby przy dużych sklepach np. Lidl, Biedronka, Kaufland) i skorzystania z usług MPK – mówi Pawelczyk. - Nasze autobusy kursują od godziny 5.00 do 22.30 – można więc dojechać nie tylko na cmentarz, ale również na wszelkie spotkania rodzinne. Mamy nadzieję, że nasza propozycja spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców i pozwoli zmniejszyć występujące w tym okresie niedogodności w ruchu drogowym. Jednym autobusem może przejechać tyle samo osób co kilkudziesięcioma samochodami osobowymi. Wszystkie przystosowane są do przewożenia osób starszych czy niepełnosprawnych. Nasze przystanki usytuowane są bardzo blisko cmentarzy. Łatwiej i bezpieczniej dojść z nich, niż z oddalonych parkingów.

cz
cz, 29 października 2015 12:41
Data ostatniej edycji: nie, 01 listopada 2015 08:36:41

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę