Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Baszko zapewnia, że koalicja PSL-PO w sejmiku będzie kontynuowana

Mieczysław Baszko zamieni fotel marszałka województwa podlaskiego na poselską ławę w Warszawie. Jak powiedział w rozmowie z Polskim Radiem Białystok, decyzję taką podjął jeszcze przed wyborami i nie zamierza jej zmieniać. - Jeśli chodzi o zarząd województwa podlaskiego, to w tym tygodniu odbyło się spotkanie koalicjantów, na którym podjęliśmy decyzję, że współpraca będzie kontynuowana - poinformował Mieczysław Baszko. - Mamy dużo dobrego do zrobienia dla naszego regionu, między innymi strategia rozwoju na lata 2014-2020, dlatego musimy zrobić wszystko, aby koalicja została utrzymana - dodał.

Mieczysław Baszko wskazał też, kto mógłby go zastąpić na stanowisku marszałka województwa. Jego zdaniem powinien to być ktoś, kto aktualnie zasiada w zarządzie i zna strategię pracy. Jak powiedział, być może będą to obecni członkowie zarządu - Bogdan Dyjuk lub Jerzy Leszczyński, ale rekomendację poznamy po piątkowym (30.10) spotkaniu wojewódzkich struktur partii.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami najpóźniej za 30 dni cały zarząd województwa podlaskiego musi podać się do dymisji. Potem radni wybiorą nowy. W skład obecnego wchodzą marszałek Mieczysław Baszko (PSL), wicemarszałkowie - Maciej Żywno i Anna Naszkiewicz z PO oraz członkowie zarządu - Bogdan Dyjuk i Jerzy Leszczyński z PSL.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę