sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Baszko zapewnia, że koalicja PSL-PO w sejmiku będzie kontynuowana

Mieczysław Baszko zamieni fotel marszałka województwa podlaskiego na poselską ławę w Warszawie. Jak powiedział w rozmowie z Polskim Radiem Białystok, decyzję taką podjął jeszcze przed wyborami i nie zamierza jej zmieniać. - Jeśli chodzi o zarząd województwa podlaskiego, to w tym tygodniu odbyło się spotkanie koalicjantów, na którym podjęliśmy decyzję, że współpraca będzie kontynuowana - poinformował Mieczysław Baszko. - Mamy dużo dobrego do zrobienia dla naszego regionu, między innymi strategia rozwoju na lata 2014-2020, dlatego musimy zrobić wszystko, aby koalicja została utrzymana - dodał.

Mieczysław Baszko wskazał też, kto mógłby go zastąpić na stanowisku marszałka województwa. Jego zdaniem powinien to być ktoś, kto aktualnie zasiada w zarządzie i zna strategię pracy. Jak powiedział, być może będą to obecni członkowie zarządu - Bogdan Dyjuk lub Jerzy Leszczyński, ale rekomendację poznamy po piątkowym (30.10) spotkaniu wojewódzkich struktur partii.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami najpóźniej za 30 dni cały zarząd województwa podlaskiego musi podać się do dymisji. Potem radni wybiorą nowy. W skład obecnego wchodzą marszałek Mieczysław Baszko (PSL), wicemarszałkowie - Maciej Żywno i Anna Naszkiewicz z PO oraz członkowie zarządu - Bogdan Dyjuk i Jerzy Leszczyński z PSL.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0