Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

Pocztowcy pikietowali

Ponad 50 osób – pracowników Poczty Polskiej wzięło dzisiaj udział w proteście pocztowców w Łomży. Uczestnicy wyszli na ulicę by wyrazić solidarność z liderami związkowców z Poczty Polskiej, którzy od dwóch dni okupują budynek Poczty Głównej w Warszawie. Pocztowcy protestują przeciwko restrukturyzacji firmy i związanymi z tym, ewentualnymi zwolnieniami.

Krzysztof Durzyński szef związków zawodowych w Rejonowym Urzędzie Poczty w Łomży dodaje, że jeśli akcja nie odniesie pożądanych skutków w środę - 4 maja - ogłoszone zostanie pogotowie strajkowe, a w konsekwencji cała Poczta Polska może zastrajkować.

Pocztowcy obawiają się przede wszystkim o nowe miejsca pracy. Od 1 maja wchodzi nowa struktura organizacyjna w Poczcie Polskiej, a dziś nikt nie wie jak ona będzie wyglądała. W Łomży jest ok. 600 pocztowców, a ile będzie w poniedziałek – tego w Łomży nie wie nikt.

Związkowcy domagają się również odwołania dyrektora generalnego.
210510110729.png
Foto:
Foto: niepewna przyszłość, pracownik poczty pod budynkiem poczty głównej w Łomży
Foto: pikieta
Foto: protest w okienku
Foto: pikieta
Foto: pikieta

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę