Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Jakie imprezy docenił i dofinansuje marszałek woj. podlaskiego?

Festiwal Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce, Festiwal Organowy w Sejnach czy Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie - to przykłady imprez, które otrzymały dofinansowanie z kasy województwa. Dziś zarząd województwa ostatecznie zatwierdził wyniki konkursu na najciekawsze imprezy współfinansowane przez marszałka. Komisja konkursowa złożona z urzędników, artystów, radnych sejmiku i dziennikarzy, podzieliła największą pulę pieniędzy - ponad 200 tysięcy. Jedynie co trzeci projekt uzyskał akceptację. Instytucje kultury i różne organizacje starały się o ponad 600 tysięcy. Problemu z wyborem nie było jedynie w jednym przypadku. Zarząd województwa postanowił znaleźć firmę, która zorganizuje konkurs na najlepiej zachowany zabytek drewniany. Po raz pierwszy taki konkurs zorganizuje Muzeum Podlaskie - to był jedyny kandydat.

Zdecydowanie największe pieniądze trafią na XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej, organizowany przez hajnowską fundację Mikołaja Buszki - 60 tysięcy. Po 18 tysięcy złotych zarezerwowano na Festiwal Teatrów w Walizce w Łomży i Międzynarodowe Recitale Chóralne "Hora Cantavi". Muzeum Okręgowe w Suwałkach otrzymało pieniądze na wystawę "I po co myśmy tam jechali"- o malarzach polskich w Monachium na początku XX wieku. 12 tysięcy przydzielono Stowarzyszeniu Miłośników Kultury Ludowej w Czeremsze na Spotkania "Z wiejskiego podwórza". Docenione zostały także Muzyczne Dialogi nad Bugiem. Uznanie i pieniądze uzyskały raczej imprezy cykliczne i już znane.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę