Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ograniczenia dla ciężarówek na Poznańskiej

Najcięższe samochody ciężarowe nie mogą już jeździć po ulicy Poznańskiej w Łomży. Na odcinku od ulicy Wojska Polskiego do Meblowej jest ograniczenie dla pojazdów o masie rzeczywistej większej niż 15 ton. Zakaz nie dotyczy tzw. ruchu lokalnego, czyli np. dojazdu do firm. Pozostałe samochody będą musiały jechać ulicą Meblową.

To dwupasmowa ulica łącząca drogę krajową nr 61, czyli ulicę Wojska Polskiego z pozostałym odcinkiem Poznańskiej. Razem z ulicą Szosa do Mężenina ma być małą obwodnicą miasta, którą TIR-y mogą minąć centrum Łomży. Do tej pory, mimo tego, że ulica Meblowa była oddana do użytku przed kilkoma miesiącami, kierowcy dalej jeździli ulicą Poznańską. Jej mieszkańcy skarżyli się władzom miasta na hałas, dlatego te zdecydowały się na wprowadzenie ograniczenia.

Warto pamiętać, że za zlekceważenie tego ograniczenia grozi mandat w wysokości 500 zł.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę