Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wojewoda podlaski Andrzej Meyer z prokuratorskimi zarzutami

Były zastępca prezydenta Białegostoku, a obecnie wojewoda podlaski Andrzej Meyer (zgodził się na podawanie nazwiska) usłyszał prokuratorskie zarzuty. Zdaniem śledczych - przez niego Gmina Białystok straciła ponad 4,5 mln zł. Andrzej Meyer nie przyznaje się do winy i mówi, że zarzuty są "absurdalne i surrealistyczne".

Chodzi o umowę dotyczącą użytkowania nieruchomości przy ul. Węglowej. Jedno ze stowarzyszeń miało przebudować magazyny i stworzyć tam Transgraniczne Centrum Kultury inwestując w to miejsce 5 mln zł. Jak mówi prokurator Adam Kozub - stowarzyszenie nie zrobiło tego jednak na czas, a były wiceprezydent miasta - zamiast zerwać umowę, podpisał do niej aneks. W tym aneksie zmniejszył kwotę inwestycji do 550 tys. zł i wydłużył termin realizacji inwestycji o 18 miesięcy. Zdaniem prokuratury w ten sposób - nie dopełnił swoich obowiązków i nadużył zaufania w obrocie gospodarczym.

Andrzej Meyer nie przyznaje się do winy. Jak powiedział Polskiemu Radiu Białystok - działał wyłącznie w interesie Gminy Białystok. "Gdybym nie przedłużył wtedy tej umowy, prokuratura by mi zarzuciła stratę 5 mln zł" - powiedział Andrzej Meyer.

Za zarzucane mu przestępstwa grozi od roku do 10 lat więzienia.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę