Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Radni o ubiegłorocznym budżecie

W środę radni Łomży mają głosować w sprawie udzielenia absolutorium prezydentowi Jerzemu Brzezińskiemu czyli formalnie mają rozliczyć ekipę prezydencką za gospodarowanie publicznym groszem w zeszłym roku. W sumie po stronie dochodów w kasie miasta w 2004 roku znalazło się niemal 144,5 mln zł - to o niemal 10 mln więcej niż początkowo zakładano, a wydano zaledwie 141 mln zł. Komisja Rewizyjna, która wnioskuje o udzielenie absolutorium wytyka prezydentowi „małe wykonanie inwestycji, tj. w 67%” do planów, wzywa do głosowa za absolutorium.

Łomżyńskie głosowanie nad uchwałą absolutoryjną „trzęsienia ziemi” raczej nie spowoduje... i w przypadku Łomży jest to raczej formalność. Komisji Rewizyjna stwierdziła, iż „budżet miasta był realizowany zgodnie z podejmowanymi uchwałami Rady ” a właśnie z tego radni mają rozliczyć prezydenta. Nie zmienia tego także zgłoszone przez miejskich rewizorów „ale” w postaci „bardzo dużego zaniepokojenia” małym wykonaniem inwestycji, i wątpliwą jakością tych zrealizowanych.
Komisja przyznała, że mimo wszystko wydatki inwestycyjne stanowią 17,6% realizacji ubiegłorocznego budżetu, co oznacza ich wzrost o 7,5% w stosunku do roku poprzedniego. W sumie na 31 grudnia 2004 roku na realizację zadań inwestycyjnych wydatkowano z budżetu miasta tylko 24 mln. 869 tys. 940 zł.
W minionym roku miejskie pieniądze wydawano na: oświatę i wychowanie (43,4%), opiekę społeczną (15,4%), transport (11,0%), gospodarkę komunalną (9,8 %), administrację publiczną (6,9 %), kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego (3,3%), edukacyjną opiekę wychowawcza (3,2%) i bezpieczeństwo publiczne (3,2%).
Z uzyskanych dochodów dokonano także planowanej spłaty zadłużenia na łączną kwotę 5 mln. 870 tys. 140 zł., a zadłużenie budżetu miasta na dzień 31.12.2004 wyniosło jeszcze ponad 17 mln zł.

Dochody Łomżą w 2004 roku czerpała przede wszystkim z pochodzących z budżetu państwa subwencji (40,85%) i dotacji (16,48%). Tylko 4 na 10 złotówek w kasie miasta pochodziło z tzw. dochodów własnych czyli uzyskiwanych przez miasto choćby z podatków i opłat lokalnych. W minionym roku budżet miasta wsparły także środki z funduszy unijnych - 4,26%.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę