Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Chłop Roku... ze Zbójnej

Główne zdjęcie
Andrzej Lemański z pucharem od Ministra Rolnictwa

Andrzej Lemański ze Zbójnej został Chłopem Roku 2005. Konkurs odbył się już po raz jedenasty. W finale rozegranym w małopolskich Racławicach, startowało siedmiu rolników - wszyscy w nagrodę wyjadą na pięć dni do Brukseli. Drugie miejsce zajął reprezentant Małopolski Michał Chwastek z Miłocic, a trzecie rolnik z Podkarpacia Władysław Stępak z Ujeznej.

Kandydaci do tytułu musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi - skręcić powrósła i zrobić miotłę z gałązek brzozy. Rywalizowali także rzucając podkową do celu. Rolnicy musieli także zaprezentować region, z którego pochodzą i popisać się zdolnościami wokalnymi oraz tanecznymi. Andrzeja Lemańskiego „Chłopa Roku 2005” na finałach w Racławicach dopingowali członkowie kurpiowskiego zespołu śpiewającego ze Zbójnej.

Andrzej Lemański ze Zbójnej ma 43 ha gospodarstwo i 30 krów, specjalizuje się w produkcji mleka. Jest dostawcą do Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol” . Jego kandydaturę zgłosiła Podlaska Izba Rolnicza.
- Najtrudniejsze było podjęcie decyzji i pierwsze wyjście na scenę - mówi Andrzej Lemański. – Udział w tym konkursie to już prestiż, a zajęcie pierwszego miejsca jest tym bardziej satysfakcjonujące, że jeszcze pół roku temu miałem poważną operację kolana. Przez prawie pół roku nie pracowałem i jakikolwiek wysiłek fizyczny był poważnym problemem.
Kiedy dowiedziałem się o nominacji do konkursu musiałem poważnie wziąć się za siebie – dodaje Lemański. – Konkurs zmobilizował mnie do ćwiczeń fizycznych i to jest dla mnie mój osobisty sukces.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę