Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Były wicedyrektor podlaskiego oddziału NFZ przed sądem

Łapówkami miały być album, kalendarz, alkohol i złota moneta. Przyjmować miał były wicedyrektor podlaskiego oddziału NFZ ds. medycznych Grzegorz Ł. Wręczać - jego przyjaciele: były wicewojewoda podlaski Jerzy P. oraz dwaj lekarze. Wszyscy stanęli w środę (23.09) przed białostockim sądem. Chodzi o 3 łapówki przyjęte na przełomie 2013 i 2014 roku - informują śledczy. W zamian Grzegorz Ł. miał przekazać informację o terminie planowanej przez NFZ kontroli w gabinecie lekarskim w Zambrowie, przyspieszyć dwóm osobom wyjazd do sanatorium oraz przekazać informacje o rodzajach świadczeń, na jakie NFZ planuje konkursy.

Oskarżeni nie przyznają się do winy. Twierdzą, że są przyjaciółmi Grzegorza Ł. Alkohol i moneta miały być prezentami. Album i kalendarz to gadżety firmowe - mówił przed sądem były wicewojewoda, który teraz pracuje w banku. - To był okres grudniowy, świąteczny, noworoczny, obdarzamy naszych klientów i potencjalnych klientów - mówił Jerzy P. - Badano mi DNA, odciski paców, potraktowano mnie jak normalnego kryminalistę. Przeżywszy tyle lat w kraju, oddając wiele swego zdrowia i poświęcenia obywatelom tego kraju, a szczególnie naszego województwa - dodał. Co więcej, Grzegorz Ł. wcale nie przyspieszył jego wyjazdu do sanatorium - czekał standardowo - 19 miesięcy.

Akt oskarżenia opiera się na nagraniach z ukrytych w gabinecie Grzegorza Ł. kamer zamontowanych przez CBA.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę