Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Proces o Jedwabne

Syn mieszkańca Jedwabnego domaga się przed sądem przeprosin od autora kontrowersyjnej książki " Sąsiedzi" W obronie dóbr osobistych swojego ojca wystapił do sądu okręgowego w Warszawie Kazimierz Laudański pochodzący z Jedwabnego. Pozwanym jest Jan Tomasz Gross, który w swojej głośnej książce "Sąsiedzi" oskarżył Czesława Laudańskiego o czynny udział w mordzie żydów do którego doszło 10. lipca 1941 roku. Tymczasem, jak uznał w 1949 roku sąd w Łomży, i zeznawali liczni świadkowie, Czesław Laudański był wówczas ciężko chory po dwuletnim pobycie w więzieniu. Wezwany do zamieszczenia sprostowania historyk usunał z kolejnych wydań ksiązki nieprawdziwe fragmenty i przyznał się do pomyłki w jednej z gazet, jednak reprezentujący Laudańskiego mecenas uznał, że autor nie cofnął jednoznacznie rzuconych niesłusznie oskarżeń i nadal pomawia Czesława Laudańskiego.

Pozywający domagają się zamieszczenia sprostowania na łamach całej prasy zagranicznej i krajowej, w której publikowano zniesławiające informacje.
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę