Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 28 lutego 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Uwaga wędkarze - od 1 maja nowy regulamin połowów w trzech obwodach rybackich na Narwi i Pisie.

Nowe zasady wędkowania będą obowiązywały na odcinku Pisy od mostu kolejowego w Piszu do ujścia do Narwi w Nowogrodzie oraz Narwi od ujścia Biebrzy powyżej Wizny do ujścia Szkwy między Ostrołęką a Nowogrodem. - Wędkarze będą musieli mieć nowe licencje od 1 maja - mówi Mirosław Godula, właściciel firmy dzierżawiącej obwody rybackie. - Do końca tygodnia wędkarze mogą łowić na zasadach, które obowiązywały w ubiegłym roku. Po 1 maja będzie obowiązywał nasz regulamin, ale różnice będą niewielkie. Jest to tak dostosowane, żeby nie wywoływało zamieszania wśród wędkarzy. Zmiany dotyczą np zakazu połowu okonia na Narwi między tzw. starym mostem w Piątnicy, a mostem w Nowogrodzie.


Nowe licencje można kupić w większości sklepów wędkarskich w naszym województwie i w województwach ościennych.
Wędkarz opłacając licencję nie potrzebuje legitymacji członkowskiej PZW. Wystarczy karta wędkarska koloru białego wystawiana przez starostę, a kiedyś przez wojewodę. Nowy administrator wprowadził nie tylko nowe licencje. Już niedługo rusza także specjalny numer alarmowy. Będzie aktywny od 30 kwietnia. Ma służyć do informowania nas o niekorzystnych zjawiskach występujących na dzierżawionych przez nas akwenach czyli kłusownictwie, zanieczyszczeniach wody, śnięciu ryb itp. Numer telefonu alarmowego jest zapisany na każdej licencji. Już od pierwszego maja będzie można łowić szczupaki. W tym tygodniu możemy łowić min płocie, leszcze, okonie, pstrągi potokowe, liny i miętusy.
240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę