Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Korki... będą wielkie

W środę oficjalnie miasto przekazało plac budowy, czyli skrzyżowanie Alei Legionów z ul. Sikorskiego Przedsiębiorstwu Budownictwa Komunikacyjnego. W ciągu dwóch tygodni pracownicy tej firmy rozpoczną tu prace budowlane i... Korki będą wielkie

Modernizacja jednego z głównych skrzyżowań w mieście w ciągu drogi Augustów - Warszawa kosztować ma ponad 4 mln 600 tys zł. Prace obejmą ponad 660 metrowy odcinek Alei Legionów od ulicy Mickiewicza do szkoły muzycznej. Będzie to przebudowa trzech skrzyżowań Al. Legionów z ulicami: Sikorskiego, Dworcową i Kopernika, Mickiewicza i Dmowskiego. Na czas remontu, który oficjalnie powinien zakończyć się do końca listopada, Aleja Legionów nie będzie wyłączona z ruchu. Wyłączenie jest niemożliwe choćby ze względu na dworzec autobusowy, ale jak ostrzegają policjanci i drogowcy utrudnienia w ruchu w tej części miasta będą bardzo duże.
Zakres robót obejmował będzie nie tylko wymianę zniszczonych dziś nawierzchni dróg, ale poprawiona ma zostać także organizacja ruchu. Na Legionów od Mickiewicza do Sikorskiego powstaną dwa pasy ruchu. Sygnalizacja świetlna zostanie tak zbudowana, że by osobno były regulowane: jazda na wprost i skręt w lewo. Dzięki tym zmianom, po zakończeniu prac, na skrzyżowaniu, które dziś jest ponoć najniebezpieczniejszym w mieście, powinna spaść ilość kolizji.
Dodajmy, że modernizacja tego odcinaka Alei Legionów realizowana będzie przy 75% wsparciu z funduszy unijnych. Projekt uzyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Dofinansowanie wynosi 2.653.500 zł.

Remontów dróg będzie więcej
Podobnie jak w ubiegłym roku, gdy drogi w mieście remontowano w kilku miejscach jednocześnie, także w tym roku sytuacja ta powtórzy się. Przez najbliższe tygodnie i miesiące ekip drogowców będzie przybywało i proporcjonalnie do tego będą wzmagały się utrudnienia w ruchu i liczba objazdów. Niebawem mają rozpocząć się prace remontowe na Zjeździe. Lada dzień zostanie rozstrzygnięty przetarg na naprawę drogi i nasypu po którym ona biegnie, a który w minionych latach skutecznie podziurawiły bobry. Prace budowlane powinny zacząć się tu na początku czerwca. Mniej więcej w tym samym czasie rozpocznie się także budowa ulic na osiedlu Kraska. Mają tu zostać zbudowane i przebudowane ulice: Kraska, Krucza, Strusia. Ta inwestycja, podobnie jak ta w Alei Legionów, ma zostać wsparta funduszami ZPORR w kwocie niemal 3 mln. zł. Na początku czerwca odbędzie się przetarg na budowę rond przy Teatrze Lalki i Aktora – to jest w ciągu ulicy Polowej, skrzyżowania z Giełczyńską, Kopernika i Pl. Niepodległości.
Na tegoroczny remont czeka także ulica Poznańska na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego do skrzyżowania z ulicą Kraska. Wybudowane ma zostać także rondo na skrzyżowaniu Poznańskiej z Browarną, a także kilka pomniejszych ulic jak: Ks. Janusza, Stara, Ogrodnika, Fabryczna.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę