Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Komisje szacują straty spowodowane suszą

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

35 komisji szacuje straty spowodowane suszą w województwie podlaskim. Urzędnicy odwiedzają te gospodarstwa, których właściciele złożyli wcześniej odpowiednie wnioski u swoich sołtysów i wójtów.

Szacowanie strat w regionie zakończy się w drugiej połowie sierpnia.

Z powodu suszy ucierpieli rolnicy z 75 podlaskich gmin. W niektórych gospodarstwach nie będzie żniw, ich właściciele ścięli zboże, gdy było jeszcze zielone, bo nie mieli już paszy dla zwierząt. Pomoc poszkodowanym będzie polegała przede wszystkim na udzielaniu preferencyjnych kredytów, ale też wydłużaniu okresu spłaty już wziętych pożyczek, odraczaniu składek do KRUS czy umarzaniu czynszu za grunty dzierżawione od państwa. (dd/mk)

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę