Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Firmy z Podlasia wśród największych przedsiębiorstw w kraju

14 podlaskich przedsiębiorstw znalazło się na liście 500 największych firm w kraju. Ranking opublikowała Rzeczpospolita. Na pierwszym miejscu w naszym regionie jest niezmiennie od lat augustowska British - American Tobacco zatrudniająca około tysiąca osób. W kraju spółka zajmuje 84 pozycję i jest to gorszy wynik niż w ubiegłym roku o 8 miejsc. Tuż za augustowską firmą w województwie podlaskim jest spółdzielnia mleczarska Mlekpol z Grajewa. Chodź na krajowej liście jest na 148 miejscu Mlekpol awansował ze 191 pozycji w ubiegłym roku. Wśród dwustu najlepszych firm są jeszcze dwie z naszego regionu Polmos Białystok na 163 miejscu i Mlekovita na 186.

Obie firmy uzyskały lepszą pozycje niż w ubiegłym roku. Kolejne miejsca na liście zajęły Zakład Energetyczny Białystok, Philips Dap Industris Poland z Białegostoku, Białostocka spółka BOS Pflajderer Grajewo, Barter z Białegostoku i Spółdzielnia Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego również z Białegostoku i Pronar z Narwi. Listę 500 największych firm w naszym regionie i kraju zamyka na 499 pozycji PSS Społem Białystok. Z tego rankingu gazety wynika jednocześnie, że polskie firmy prywatne bardzo szybko osiągają wysokie dochody . Takim przykładem z prawie 85 procentowym wzrostem przychodów w ciągu roku jest białostocka spółka Barter. W rankingu największych debiutantów znalazła się na 10 miejscu w kraju. Wysokie przychody osiągnęły tez w minionym roku firmy: Pronar z Narwi - bo prawie 70 procent, co dało jej 15 pozycję i Zakład Przetwórstwa Mięsnego JBB w Łysych . 38 procentowy przychód tej firmy w stosunku do roku ubiegłego uplasował ją na 26 miejscu debiutantów. Ranking podsumowuje też firmy pod względem wartości firm. Wśród podlaskich przedsiębiorstw w tej kategorii najwyżej jest Pflejderer Grajewo na 98 miejscu. Wartość firmy wycenia się na miliard 200 milionów złotych. Gdy najbogatsza Telekomunikacja Polska warta jest 28 milardów 980 milionów złotych. TPSA jest gigantem wśród polskich firm. Na liście głównej największych firm wyprzedza ja tylko PKN Orlen z Płocka .
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę